Letos poprvé jsme se stali partnerem celorepublikové akce Noc vědců. Během ní se k nám návštěvníci mohou podívat zcela zdarma a sice ve večerních hodinách 6.10.2023. Akce nese název:

„Tajemno v podzemí“

Během prohlídky přáslavického bunkru v délce cca 40 minut projdete několika podzemními patry, kde se nachází zachovalé, zcela původní a autentické vybavení. Podívat se budete moci do sálů ústředen, do tzv. baterkových sálů nebo do technologických prostor, které sloužily pro zachování bojeschopnosti při různém stupni radiace v okolí. Prohlédnete si místnosti, odkud na komunikaci a dění v bunkru dohlížela tajná policie. Nahlédnete i do servisních prostor pro personál, jako je kuchyň, ložnice či jídelna.

Tajemno v podzemí si během Noci vědců zažijete i potmě. Nasajete atmosféru v bunkru nejen zrakem, ale především sluchem. Část prohlídky bude totiž t(aj)emná. Proto doporučujeme vzít si vlastní baterku, nejlépe čelovku.

Účast velmi malých dětí kvůli charakteru akce, prosím, zvažte. Uvnitř bunkru jsou schodiště, není možnost zajistit bezbariérovost. Děkujeme.

Nutná je předchozí rezervace na prohlídky v rámci Noci vědců.