Tematické prohlídky

Státní i civilní svátky, slavnosti a tradice, významné události … ožívají v bunkru při speciálních, tematických prohlídkách. Upravené prostředí i obsah prohlídky s vazbou na dané výročí či událost. Oblíbený doplněk ke standardním prohlídkám. 

Tematické prohlídky

Každá tematická prohlídka je unikát. Máte během ní možnost projít si obvyklý prohlídkový okruh. Atmosféra prohlídky, výzdoba bunkru i výklad průvodce jsou ale upraveny tak, aby se vztahovaly k tématu, roční době, oslavě nebo významnému dni, který právě probíhá.

Vánoce a Silvestr v bunkru… Masopust… Josefovské jarní hodování…. karafiát pro každou ženu na MDŽ… Valentýn plný lásky… Den vzniku Československa či Den boje za svobodu a demokracii… Pekelně ostrý Mikuláš pro nebojácné… čarodějnický „výlet“ nad schodiště…Velikonoční nadílka… prázdninové pohádkové prohlídky pro malé objevitele… to jsou příklady témat a tradic, která se na našich prohlídkách objevují.

Pro milovníky telekomunikačních technologií pořádáme také tematickou prohlídku se zaměřením na původní komunikační technologie.

Tyto „trochu jiné“ prohlídky jsou vzdělávací i zábavné. Jsou skvělou příležitostí pro rodiny, školy, skupiny přátel nebo jednotlivce, kteří mají zájem o historii a technologii a netradiční zážitek současně.

17. listopadu: výroční prohlídka oslavující Den boje za svobodu a demokracii

Den boje za svobodu a demokracii je ve znamení vzpomínek na studentské demonstrace, které stály v čele významných politických i sociálních změn.

Slavnostní „Sametová“ prohlídka bunkru v tento významný den je proložena příběhy z pohnuté doby a laděna do atmosféry, kterou si rádi každoročně připomínáme.

Vánoce v bunkru: Koledy, jmelí, punč

O Vánocích si od nás můžete odnést voňavý zážitek a vzpomínku. Výzdoba, punč, cukroví a koledy, které pouštíme rozhlasem a které v tomto armádním prostoru se skvělou akustikou náramně vyniknou. Atmosféra i nálada jsou vždy úžasné.

Prohlídky plné lásky… Valentýn, MDŽ, Den matek, 1.máj

Romantická prohlídka ve strohém vojenském prostředí!? Jedinečný kontrast, který využíváme při prohlídkách plných lásky. Kdy jindy si vyznat lásku, políbit se a obejmout, než na Valentýna, Den matek, prvního května nebo MDŽ? To si od nás navíc každá žena odnese tradiční rudý karafiát. 

Své blízké můžete překvapit právě takovouto neočekávanou oslavou a dárkem.

Pohádkové prohlídky

Rodičům s dětmi nabízíme pohádkové prohlídky s hrami a pohádkovými postavami. Uvědomujeme si, že pro děti je obvyklý výklad na běžné prohlídce dlouhý a mnohdy nezáživný. Během pohádkových prohlídek jim dáváme možnost zažít prostor bunkru tak, jak to mají rády. V pohybu a formou hry.

Silvestrovské prohlídky

Přípitek, prskavky, vtipné kostýmy průvodců i upravený výklad … tak vypadá Silvestr v bunkru.  Jak s přáteli netradičně začít oslavu příchodu nového roku? Třeba  právě na naší speciální tematické prohlídce, která se koná vždy poslední den v roce odpoledne.

Vstupné jednotlivci

Děti do 6 let zdarma
Děti od 6 do 15 let 190,- Kč
Dospělí 250,- Kč
Senioři nad 65 let 190,- Kč

Vstupné skupinové *

Prohlídkový okruh pro skupinu (v českém jazyce) 4000,- Kč / skupina
Prohlídkový okruh pro skupinu (v anglickémjazyce)

425,- Kč / osoba nebo 17 EUR / osoba

minimální počet osob je 10 a maximální 25

Pro autobusové zájezdy 40 – 50 osob, zájezd rozdělen na 2 skupiny se startem prohlídky 15 minut po sobě

150,- Kč / osoba

minimální počet osob je 40

* Skupinové prohlídky realizujeme mimo standardní vypsané termíny pro veřejnost. Prohlídku je možné přizpůsobit s ohledem na zdatnost skupiny. Například pro kluby důchodců, školy, dětské tábory.

Informace k prohlídce

Délka prohlídky 60 – 70 min
Maximální počet osob na prohlídce / maximální velikost skupiny 25 osob
Na místě není možnost koupit vstupenky. Nákup vstupenek pouze elektronicky. Pro skupiny dle dohody. Trasa prohlídky zahrnuje 4 podlaží, teplota je 17°C, na trase nejsou WC

Prohlídky při srazech motorkářů a fandů vojenské historie

Již několikrát se náš bunkr stal cílem výjezdů různých fanouškovských skupin. Právě tyto skupiny návštěvníků oceňují bunkr jako netradiční cíl svého výjezdu a plně si vychutnávají jeho atmosféru. V případě Vašeho zájmu pro Vás upravíme prohlídku bunkru na míru.