Kdo jsme

Jsme skupina nadšenců, kteří se rozhodli zachovat a sdílet kousek naší společné minulosti v podobě této unikátní stavby monstrózního bunkru Přáslavice. Je to obrovský a trochu tajemný objekt, který skrývá mnoho příběhů a dokumentuje dobu studené války a všeho, co se v té době dělo.

Rozhodli jsme se podstoupit výzvu a bunkr oživit.

Proč? Protože věříme, že historie je nejlepší učitelkou. Jaký je lepší způsob učení, než skrze osobní zkušenost? Jsme hrdí na to, že můžeme poskytnout jedinečný a autentický zážitek našim návštěvníkům.

Tvoří je různorodá skupina lidí, kteří mají jedno společné – zájem o historii. Vítáme u nás školní výlety, rodiny s dětmi, fandy historie či telekomunikací, turisty nebo dokonce filmové tvůrce. Každého, kdo má chuť se ponořit do atmosféry studené války.

V čem jsme unikátní? V autenticitě. Nejde jen o prohlídku bunkru, jde o cestu časem. Bunkr je plně dobově vybavený, tak jak byl v době svého využívání.

Nejen to. Jsme komunita. Jsme lidé, které spojuje společná vášeň. Snažíme se ji sdílet s našimi návštěvníky. Přijdete-li k nám, stanete se součástí naší rodiny.

Proč si nás vybrat? Protože u nás ochutnáte historii na vlastní kůži. Něco se u nás naučíte, současně se pobavíte a stanete se součástí historie.

Těšíme se na vaši návštěvu v bunkru Přáslavice!

#MyZBunkru ❤️

Tým bunkru Přáslavice

Michal Netolický

Michal Netolický

Předseda spolku Bunkr Přáslavice z.s.

Aleš Horák

Aleš Horák

Technický vedoucí a velký znalec bunkru a jeho historie

Martin Bukovský

Martin Bukovský

Hlavní průvodce a znalec všeho spojeného s bunkrem

Kateřina Pašková

Kateřina Pašková

Naše komunikační specialistka a odbornice na marketing

Naše cíle

Naše mise

Poskytovat autentický pohled na dědictví studené války prostřednictvím bunkru Přáslavice. Chceme osvětlit historický význam tohoto objektu a jeho roli v období globálního napětí a politických změn.

Ochrana

Jsme hrdí na naši práci pro zachování a udržení bunkru Přáslavice budoucím generacím. Naše snaha o ochranu a obnovu tohoto historického místa reflektuje závazek k uchování důležitých aspektů minulosti naší vlasti.

Vzdělávání

Prostřednictvím našeho objektu a dalších edukačních aktivit se snažíme zvyšovat povědomí o historii studené války. Nabízíme návštěvníkům poutavé zážitky, které zprostředkovávají pochopení této klíčové éry moderní historie.

Komunitní zapojení

Věříme v sílu komunity a spolupráci s místními organizacemi, školami a historickými skupinami. Naše akce a programy jsou navrženy tak, aby podporovaly dialog a vzájemné porozumění mezi různými generacemi, a to v duchu učení se z historie a předávání poznatků.