O nás

Někdejší vojenský areál, v němž se nachází přáslavický bunkr, patří od roku 2010 společnosti Flenexa plus s.r.o.

  • jsme ryze českou firmou s historií od roku 2010.
  • Zabýváme se převážně strojní výrobou, energetikou a likvidací odpadů a udržitelnou produkcí potravin.
  • Naší základní myšlenkou je rozvíjet ekologicky šetrná řešení a to zejména v energetice, zpracování odpadů a produkci potravin. Za tyto aktivity jsme obdrželi několik ocenění a vydobyli jsme si uznání jak v národním, tak v mezinárodním měřítku.
  • V prostorách bunkru se také nachází aquaponická farma, první svého druhu spuštěná na území České republiky. Tento unikátní systém kloubí chov ryb a produkci zeleniny do jednoho vyváženého systému. V případě zájmu Vás rádi seznámíme i s touto naší podnikatelskou činností.

BUNKR JE OTEVŘEN VEŘEJNOSTI

 

od června 2022. Rozhodli jsme se zpřístupnit tyto unikátní prostory, do kterých nebylo možno se dříve bez speciálního povolení dostat. Často ani místní obyvatelé Přáslavic neměli možnost objekt navštívit, protože donedávna podléhal režimu utajení. V České republice není mnoho veřejnosti přístupných objektů s podobnou rozlohou.

Pořádáme pravidelné skupinové prohlídky, ve spolupráci s olomouckou institucí Pevnost poznání nabízíme program pro školní kolektivy. O náš objekt projevily zájem zahraniční fandové vojenské historie a telekomunikací. Jezdí k nám na exkurze kluby seniorů a další zájmové skupiny a to i ze vzdálených míst naší vlasti.