Martin ze svého koně spatřil žebráka… mečem si rozťal plášť a polovinu mu daroval. To jediné pro toho nuzáka mohl udělat. Život tohoto dobrodince skončil při misijní cestě v roce 397. Pohřeb se konal 11.11. a od té doby slavíme v tento den Martinův svátek.
V sobotu odpoledne si tuto legendu o Martinovi připomeneme při prohlídkách přáslavického bunkru. A s kým jiným, než s Martinem? Možná bude i kůň…
Obě sobotní prohlídky bunkru v Přáslavicích u Olomouce budou standardní, v délce trvání 60 minut. Prohlédnete si všechny prostory na standardním prohlídkovém okruhu. A k tomu budete moci s průvodcem Martinem oslavit jeho svátek. To už zní jako plán, ne?
Proč jsou zdi bunkru silné 1,5 metru? Co to znamená dekontaminační komora? Jak vypadá záložní zdroj energie, který by bez problémů vyrobil tolik elektrické energie, jako spotřebuje menší město? Proč byl objekt vybudován v megalomanském duchu? … na všechny tyto otázky zazní při prohlídce odpovědi. Tak přijďte.
Parkování je možné v areálu zdarma. Domácí mazlíčky nechte, prosím, doma. Děti, babičky a dědečky naopak klidně vezměte s sebou. Prohlídka bunkru je vhodná pro všechny věkové skupiny. Vstupenky zde.